REVENUE SHARE

Definicja Revenue Share

Określenie Revenue Share pochodzi z języka angielskiego, gdzie w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co “udział w przychodach”. Z reguły programy oparte na tego typu schemacie działania, dzielą się z inwestorami swoimi przychodami z rzekomych reklam lub innych źródeł. Najczęściej są to programy, które oferują zakup tzw. paczek reklamowych. Oczywiście jest to wszystko pic na wodę, bo wypłaty pochodzą z wpłat nowych użytkowników.

Na jakiej zasadzie to działa

Jeśli uważasz, że wystarczy zapisać się do takiego programu i to wszystko, to jesteś w dużym błędzie. W większości tego typu programów, aby móc otrzymywać zarobki z podziału, należy zainwestować pieniądze. W większości przypadków bazuje to na zakupie pakietów reklamowych, który wykorzystujemy na promocję danego produktu bądź strony internetowej. Za przykład niech posłuży jeden z największych programów tego typu jakim był My Advertising Pays (MAP) Piszę w czasie przeszłym, ponieważ w mojej ocenie jest to już jego koniec. Ale do senda. Jak to działa:

MAP aby móc zdobyć naliczenia dzienne należało oglądnąć minimum 10 reklam dziennie. Jeśli tego nie uczynisz, to nie zdobędziesz naliczeń, czyli tzw. udziałów w zyskach.

Miało to na celu faktyczne dostarczenie zakupionych reklam do użytkowników aby nie dochodziło do sytuacji, gdzie użytkownik mógłby domagać się zwrotu pieniędzy.

Jak zarabiać na programach revenue share

Sposobów zarabiania jest kilka. Oprócz inwestowania własnych środków, istnieją również inne metody zarabiania na revshare. Jednym z nich jest po prostu polecanie programu innym osobom. Z tego tytułu zarabia się w granicach ~10%  od każdego zakupionego pakietu reklamowego przez poleconego. Zdarza się, że niektóre programy mają wielopoziomowe programy partnerskie, więc mamy również zarobek od poleconych poleconego.

Klikanie w linki, oglądanie reklam to kolejny sposób jak zarabiać bez inwestycji własnej. Jednak cechuje się to tym, że trzeba poświęcić wiele dni aby móc konkretnie zarobić oraz mieć nadzieję na to, że program do tego czasu się nie zwinie.

I dodałbym tutaj jeszcze jedną metodę a mianowicie: kupując paczki reklamowe, staraj się reklamować inne biznesy, które mogą być skierowane do odbiorców danej witryny. Możesz reklamować swój link partnerski do innych programów tego typu bądź całkiem różne produkty. Pozwala to na wygenerowanie dodatkowego przychodu.